zakaz@castrol-center.com.ua

Castrol является ведущим мировым производителем, дистрибьютором и продавцом высококачественных смазочных материалов, а также сопутствующих услуг для клиентов, представляющих автомобильную, промышленную, морскую, авиационную и нефтедобывающую отрасли.

CASTROL

ИСТОРИЯ СТАНОВЛЕНИЯ

Компанія Castrol була заснована Чарльзом Вейкфілдом і спочатку мала назву «CC Wakefield & Company». У 1899 році, у віці 39 років, Чарльз покинув роботу в компанії Vacuum Oil, щоб на вулиці Чіпсайд у Лондоні заснувати власний бізнес із продажу мастильних матеріалів для потягів і важких машин.

Він був наполегливою людиною, якій вдалося чітко сформулювати свою мету, завдяки чому восьмеро його колишніх колег перейшли працювати в його нову компанію. На початку нового сторіччя Вейкфілд проявляв особистий інтерес до двох абсолютно нових на той час моторизованих пристроїв – автомобіля і літака.

Компанія почала розробляти мастильні матеріали спеціально для цих нових двигунів, що потребували оливи, яка була б достатньо рідкою, щоб працювати з моменту холодного пуску, і в той же час достатньо стійкою, щоб продовжувати працювати при дуже високих температурах.

Дослідники з компанії Вейкфілда з’ясували, що з таким завданням можна успішно справитись, додавши до основного складу певну кількість рицинової (або касторової) олії (рослинної олії, яку отримують із плодів рослини під назвою рицина). Свій новий продукт розробники назвали «Castrol».

Charles Wakefield Castrol

Розробивши новий вид моторної оливи, компанія CC Wakefield також винайшла і новий спосіб, як примусити клієнтів звернути на нього увагу – спонсорство. Назва Castrol з’являлася на плакатах і прапорах під час проведення авіаційних змагань, автомобільних перегонів, а також при спробах сміливих гонщиків побити рекорд швидкості на землі. Вейкфілд розширив свій дедалі популярніший асортимент продукції, включивши до нього оливи, спеціально розроблені для окремих видів автовиробників.

До 1960 року назва моторної оливи, очевидно, стала настільки популярною, що перевершила ім’я її видатного власника, і в зв’язку з цим компанію CC Wakefield & Company було перейменовано на Castrol Ltd. Тим часом інженери-дослідники компанії все більше пізнавали складний світ змащування двигуна, і в місті Брекнел (Англія) було відкрито сучасний дослідницький центр. Згодом 1966 року компанію Castrol Ltd. Придбала компанія The Burmah Oil Company.

Слід зазначити, що інженери-розробники Castrol приділяли свою увагу не лише автомобілям та літакам. Про це, зокрема, свідчить той факт, що на «Королеві Єлизаветі ІІ», одному із найкрупніших океанських пасажирських лайнерів, спущеному на воду 1967 року, використовувалися мастильні матеріали виробництва Castrol. Упродовж 1980 – 1990 років компанія продовжувала розробляти і постачати інноваційні продукти. 2000 року компанію

Burmah- Castrol було придбано концерном ВР і бренд Castrol став частиною групи компаній ВР.

2012 року, коли марсохід НАСА Curiosity починав свою захоплюючу місію на Марсі, промислове консистентне мастило виробництва Castrol зіграло ключову роль у забезпеченні безперебійної роботи всіх компонентів Curiosity, від коліс до фотокамер.

Формула цього мастила була спеціально розроблена для даної космічної програми і розрахована на роботу при температурах від мінус 80 до 204 градусів за Цельсієм. Успіх компанії багато в чому пов’язаний з оригінальною філософією, якої притримувався її засновник Чарльз Вейкфілд.

При розробці нових олив Castrol він завжди орієнтувався на допомогу і підтримку з боку своїх клієнтів, оскільки, на його думку (що випередила час), робота у співпраці з клієнтом – це кращий спосіб досягти успіху для обох сторін. Така практика не втратила актуальності для компанії Castrol і сьогодні.

Таким чином, Castrol – це більше, ніж просто олива.

Це інженерія мастильних матеріалів.